Skuteczna metoda na trądzik – kwas migdałowy!

W leczeniu trądziku bardzo dobre efekty przynosi kwas migdałowy – zarówno w postaci peelingu chemicznego wykonywanego w gabinetach kosmetycznych, jak i w bezpiecznych preparatach – dermokosmetykach do codziennej pielęgnacji. Preparaty dostępne w ofercie Pharmaceris T z zawartością kwasu migdałowego, to specjalistyczne dermokosmetyki przeznaczone do oczyszczania skóry oraz kuracji przeciwtrądzikowej w postaci kremów.

ROLA KWASU MIGDAŁOWEGO W LECZENIU TRĄDZIKU

W dermatologii i kosmetologii najczęściej wykorzystuje się kwasy owocowe o najkrótszym łańcuchu węglowym, a do nich zaliczamy m.in. kwas migdałowy. Posiada on właściwości keratolityczne, antybakteryjne i regulujące pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu wykorzystywany jest właśnie w terapii trądziku. Działa on złuszczająco i regenerująco na naskórek. Reguluje proces powstawania zaskórników, zmniejszając ich widoczność oraz częstotliwość pojawiania się zmian trądzikowych.

Terapia kwasem migdałowym daje także bardzo dobre rezultaty w przypadku leczenia takich zmian, jak posłoneczne starzenie się skóry, przebarwień oraz zmarszczek siateczkowatych. Ponadto wskazaniem są także powierzchniowe przebarwienia, przebarwienia pozapalne, hipermelanozy polekowe i piegi oraz blizny potrądzikowe. Posłoneczne uszkodzenie skóry jest niekwestionowanym wskazaniem do zastosowania kwasu migdałowego. Nie wywołuje on bowiem uczucia dyskomfortu, tzn. pieczenia ani zaczerwienienia po aplikacji na skórę, zachowując jednocześnie swoją skuteczność. Kwas migdałowy nie ma silnych właściwości fototoksycznych, w związku z czym może być stosowany przez cały rok.

Preparaty na bazie kwasu migdałowego można bezpiecznie włączyć do codziennej pielęgnacji przeciwtrądzikowej. Dermokosmetyki Pharmaceris T umożliwiają kompleksową pielęgnację na wszystkich etapach trądziku. Aby prawidłowo dbać o skórę w celu niwelowania objawów trądziku marka Pharmaceris proponuje podjąć kurację kwasami migdałowymi, czyli wypróbowanie nowości Oczyszczającego płynu Bakteriostatycznego SEBO-ALMOND-CLARIS oraz kremy z 5% lub 10% kwasem migdałowym na noc SEBO-ALMOND PEEL, z najwyższą rekomendowaną ilością kwasu migdałowego w kuracji przeciwtrądzikowej.

  OCZYSZCZAJĄCY PŁYN BAKTERIOSTATYCZNY SEBO-ALMOND-CLARIS

Pharmaceris T z 3% kwasem migdałowym to innowacyjny preparat, który daje natychmiastowy efekt antybakteryjny. Przeznaczony jest do przemywania skóry trądzikowej z umiarkowanymi i intensywnymi zmianami zapalnymi, z tendencją do błyszczenia, powstawania blizn i przebarwień potrądzikowych. Wyjątkowa formuła tego płynu już po 1 minucie od nałożenia na skórę hamuje namnażanie bakterii odpowiedzialnych za powstawanie trądziku. Nie tylko przyspiesza ustępowanie istniejących niedoskonałości, ale także zapobiega ich rozprzestrzenianiu na twarzy i ciele. Warto stosować go również profilaktycznie. Nie zawiera alkoholu, dzięki czemu nie wysusza skóry. BEZ/ ALKOHOLU, PARABENÓW, ALERGENÓW, SLS, SLES, MYDŁA, BARWNIKÓW I KOMPOZYCJI ZAPACHOWEJ.

 

KREM Z 5% KWASEM MIGDAŁOWYMIA SEBO-ALMOND PEEL 5%

Krem działa przeciwtrądzikowo i regulująco na wydzielanie sebum likwidując istniejące zmiany trądzikowe oraz ogranicza powstawanie nowych niedoskonałości. Kwas migdałowy delikatnie złuszcza martwe komórki naskórka odblokowując pory i łagodząc

zmiany trądzikowe. Synergiczne działanie składników aktywnych sprawia, że krem doskonale wygładza skórę, zmniejsza widoczność porów i ujednolica jej koloryt.    

KREM Z 10% KWASEM MIGDAŁOWYM NA NOC II STOPIEŃ ZŁUSZCZANIA SEBO-ALMOND PEEL 10% – Z NAJWYŻSZYM REKOMENDOWANYM STĘŻENIEM KWASU W KREMIE W DOMOWEJ KURACJI PRZECIWTRĄDZIKOWEJ.

Krem działa przeciwtrądzikowo i regulująco na wydzielanie sebum likwidując istniejące zmiany trądzikowe oraz ogranicza powstawanie nowych niedoskonałości. Kwas migdałowy delikatnie złuszcza martwe komórki naskórka odblokowując pory i łagodząc zmiany trądzikowe. Synergiczne działanie składników aktywnych sprawia, że krem doskonale wygładza skórę, zmniejsza widoczność porów i ujednolica jej koloryt.

KREM Z 5% I 10% KWASEM MIGDAŁOWYM SEBO-ALMOND PEEL

Kremy z kwasem migdałowym inspirowane peelingami dermatologicznymi, przeznaczone do codziennego stosowania na noc.

Porady Dla Ciebie

Pielęgnacja skóry suchej i wrażliwej

Facebook messenger